YÜZ TEMİZLEME TONİĞİ NEDEN KULLANILMALI?    

Gün içinde yüzümüz bulunduğumuz ortama ve yaptığımız işe bağlı olarak kirlenir. Eğer bu kirlenmeden sonra yüzümüzü temizlemek için herhangi bir eylem yapmazsak, bir süre sonra yüzümüzde çeşitli cilt problemleriyle karşılaşırız. Özellikle yağlı ciltlerde karşılaşma olasılığımız daha fazladır. Bu durumun önüne geçmek için de yüz toniği kullanmalıyız.

CİLDİMİZİN NEFES KANALLARINI YÜZ TEMİZLEME TONİĞİ ÜRÜNLERİ İLE AÇALIM

Cildimiz, üzerindeki gözenekler sayesinde nefes alır. Çevresel faktörler nedeniyle bu gözenekler kapanır ve cildimiz çeşitli problemlerle karşılaşır. Bu durumun önüne geçmek için de çeşitli yüz temizleme toniği kullanırız. Ama tonikler tek başına yeterli değildir. Belli bir bakım rutini uygulamamız gerekir.

Doğal ve kimyasallarla hazırlanmış olan cilt tonikleri, gözeneklerimizi açarken aynı zamanda gerekli bakımı da yapmaktadır. Her yüz temizleme toniği, her cilt tipi için uygun değildir. Örneğin yağlı bir cildiniz varsa dengeyi sağlayacak ama doğallığı bozmayacak ürünleri tercih etmelisiniz. Ya da kuru bir cilde sahipseniz yüzünüzü nemlendiren ürünler kullanmanız gerekir. Bu konuda cilt uzmanlarına danışabilirsiniz. 

CİLT TONİĞİ FAYDALARI

Cilt toniği faydaları çok fazladır. Öncelikle cildi temizler ve canlandırır. Gözenekler genişlerler ve yüz temizleme toniği bunları sıkılaştırır ve temizler. Ölü hücreleri temizler ve cildin yağ dengesini kurarlar. Bu yüzden kendinize uygun yüz temizleme toniği bulmanız ve düzenli olarak bakımınızı yapmalısınız.

Yüz temizleme toniği de hava kirliliği gibi nedenlerden dolayı tıkanıp kirlenen gözeneklerin temizlenmesini sağlayan bakım sularıdır. Tonik kullanmadan önce yüzümüzü temizlememiz gerekir. Makyaj yapan kadınların makyajlarını tamamen silmeleri gerekir. Cilt toniği tüm bu kir ve makyaj kalıntılarını cilt yüzeyinden atmaya yardımcı olacaktır.

Öte yandan profesyonel kozmetik markalarının hazırlamış olduğu toniklerin yanı sıra, siz de evinizde doğal olarak kendi cilt toniğinizi hazırlayabilirsiniz. Ancak ya kimyasal ya da doğal yüz temizleme toniği ürünleri ile cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin.

EN İYİ TONİK ÜRÜNLERİ İÇİN LAGOON!    

En iyi tonik ürünleri ve çeşitli bakım ürünü seçenekleri için Lagoon sitemizi ziyafet edebilir ve en uygun fiyatlara cilt temizleme toniği ürünlerine sahip olabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your Comment