Yüz Serumları Cilde Nasıl Etki Eder?

Yüz serumları çeşitli sebepler ile cilt için kullanılabilir. Cildinizde oluşan birçok farklı cilt sağlık sorunun sebepleri de mevcuttur. Güneşin zararlı ışınları, hormonel bozukluklar, düzensiz ve sağlıksız beslenme, tütün ve alkol kullanımı, uyku düzensizliği, yetersiz su alımı veya yaşın ilerlemesi ile azalan kolajen nedeni ile ciltte birçok olumsuz etki görülebilir. 

Yüz serumu kullanmak, cilde ihtiyaç duyduğu birçok takviye desteği sağlayarak cildin onarılmasına yardımcı olur. Cildinizde şikayetçi olduğunuz veya yaşadığınız problemlere uygun olan cilt serumları türlerini kullanmanız gerekir. 

Eğer yaşlanma belirtileri gösteren bir cilde sahipseniz bunun için mutlaka kırışıklık serumu kullanmanız gerekmektedir. Cildin yenilmesini, kırışıklıkların giderilmesini ve daha gergin görünmesini sağlayan yaşlanma karşıtı yüz serumları daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Öte yandan eğer akneye meyilli ve hassas bir cilde sahipseniz kesinlikle buna uygun olan ve cildin sebum dengesini sağlayan bir cilt serumu kullanmanız etkili olacaktır. Kuru bir cilt tipi için yoğun nem veren, cilde elastikiyet kazandıran, cildi parlatan ve yatıştıran yüz serumları kesinlikle faydalı olur. 

Yüz serumları temiz ve gözenekleri arındırılmış bir cilde masaj yaparak ve yedirilerek uygulanmalıdır. Bu şekilde bir uygulama yapıldığında yüz serumu ciltte emilerek derinin alt katmanlarına kadar nüfuz eder ve onarıma başlar. Böylece cildinizdeki problemlere karşın yüksek etkili bir sonuç almanız da kolaylaşacaktır. 

Cilt Serumları Nasıl Uygulanmalıdır?

Cilt serumu kullanımında en önemli nokta kesinlikle düzenli ve sürekli bir kullanımdır. Düzenli olarak günlük uygulanması gereken yüz serumları ürünlerinden oldukça ciddi bir etki ve fayda görebilirsiniz. Cildinize büyük bir destek sağlayan peptit serum ürünleri aynı zamanda cildi tedavi edici özelliğe de sahiptir.

Tamamen temiz olan cildi peeling ile daha derin bir şekilde arındırmanız yüz serumu ürünlerinin etkisini ve performansını artıracaktır. Tıkanmış gözenekleri peeling taneleri ile açarak ve aynı zamanda da cildi ölü derilerden arındırarak cildin serumu daha aktif kullanmasına yardımcı olursunuz. Böylece kullanacağınız kırışıklık serumu veya yalnızca nemlendirici bir cilt serumu çok daha iyi bir performans ile beraber cildinize etki edecektir.