UFAK BİR DOKUNUŞLA KUSURSUZ GÖRÜNÜN: ÇENE DOLGUSU İŞLEMİ

Yüzünüz, vücudunuz hatta giydiğiniz kıyafet bile kendinizi iyi hissetmenizi sağlamaz mı? Peki ya ufak tefek kusurlarınız olduğunu düşünüyorsanız? İşte tam bu noktada bıçak altına yatmadan ufak tefek işlemler ile kendinizi harika hissedeceğiniz dolgular devreye giriyor. Bugün son dönemde oldukça popülerleşen ve yüz hatlarına çekici bir görünüm katan çene dolgusu hakkında merak edilenleri ele alacağız.

İşte çene ucu dolgusu hakkında merak edilenler, işlem detayları, iyileşme süreçleri ve kalıcılığı. 

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu, özel dolgu içeriklerinden oluşan karışımın yüzün çene bölgesine enjekte edilmesi ile uygulanan bölgenin istenilen görünüme kavuşmasıdır. Çene dolgusu içerisinde hiyalüronik asit, kişinin kendi vücudundan enjekte edilmiş yağ hücreleri ya da sığır kolajeni bulunabilir. Her merkezde değişebilen bu konuyla ilgili estetik uzmanınıza danışmanız ve içeriği ondan öğrenmeniz en doğrusu olacaktır.

Çene Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır?

Çene ucu dolgusu işlemi süreci, hasta işlemden önce bilgilendirilerek başlar. Çene dolgusu işleminde genel olarak anestezi uygulanmasa da bazı hastaların isteği doğrultusunda lokal (bölgesel) anestezi uygulanarak çene bölgesi uyuşturulabilir. Ardından dolgu malzemesi ile küçük iğnelerle karışım cilt altına enjekte edilir. 

Çene Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Ortalama bir çene dolgusu işlemi uyuşturulduğu zaman 30 dakika kadar, uyuşturulmadan yapıldığı takdirde 15 dakika kadar sürer.

Kimler Çene Dolgusu Tercih Etmelidir?

Çene dolgusu öncelikle 18 yaş ve üzeri kişilere uygulanır. Bu uygulamanın tercih sebebi genelde, çene hattın sarkma, çene ucunun geniş olması, çenede gamze bulunması, çene ucunun çok sivri ya da çok düz olması, çenenin belirsiz ya da küçük olması, çene ucunun geride bulunması gibi durumlarda tercih edilir.

Çene Dolgusu Ne Kadar Süre Kalır?

Çene dolgusu yaklaşık 1-2 yıl kadar kalıcılığa sahiptir. Bir uzman tarafından yapılan çene dolgusu çenedeki tüm bozuklukları tamamen iyileştirebilir.

Çene Dolgusu Fiyatları

Estetik dolgu fiyatları her bir merkezde farklılık gösterdiği gibi, uzmanların deneyimine ve çene dolgusunun türüne göre değişiklik gösterebilir. Çene dolgusu fiyatları hakkında merkezimiz ile iletişime geçebilir ve ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Lagoom kendini daha güzel hissetmek isteyen herkes için doğru adres!