Saç Mezoterapisi Nedir?


Mezoterapi aslında 50’li yıllarda Fransa’da ilk olarak kullanılan bir tedavi yöntemi olarak meydana çıkmıştır. Günümüzde kozmetik dermatolojide sıkça kullanılan bu metod ile sorunlu alanlardaki derinin orta katmanına mikro iğneler yardımı ile ilaç enjekte edilir ve tedavi süreci başlatılır. Saç mezoterapisi de tıpkı bu prensip ile çalışır ve saç derisini tedavi etmek amacı ile bu uygulama yapılır. 

Saçların daha gür ve sağlıklı çıkması hedeflenerek uygulanan bu yöntemi güvenle tercih edebilirsiniz. Saçlarda bazı sebeplerden dolayı meydana gelen dökülme ve seyrelme, cansızlaşma, güçsüz ya da matlaşmış saçlar için kolay ve etkili bir tedavi yöntemi olarak saç mezoterapisi kullanılır.

Saç Mezoterapisi Öncesi ve Sonrası Neler Görülür?

Saç mezoterapisi öncesi ve sonrası oldukça ciddi bir fark görmeniz mümkündür. Saçlarda ilerleyen yaş sebebi ile üretimi duran kolajenden, düzensiz beslenmeden, ırsi sebeplerden ve hormonlardan dolayı dökülme ve seyrelme gibi sorunlar görülebilir. Saçta oluşan açılmalar ve seyrelmeler nedeni ile günlük hayatta estetik açıdan hoşnutsuz olabilirsiniz 

Hem daha genç hem de daha estetik bir görünüm elde etmek için saç mezoterapi yöntemi kullanmak oldukça etkili ve yüksek performanslı bir seçenektir. Saçlarınızın eskisinden çok daha parlak ve dolgun olmasına yardımcı olan saç dolgusu aynı zamanda da yeni saç oluşumuna da fayda sağlayarak, saçlarınızın hacmini artırarak dolgunluk kazandırır. 

Saç Dolgusu ile Daha Dolgun Saçlara Kavuşun

Saç dolgusu saçınızda seyrelme görülen bölgelere lokal olarak da uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Bu sayede saçınızın belirli bölgelerinde meydana gelen dökülme gibi sorunları kolaylık saç mezoterapisi ile çözebilirsiniz. Kolay ve acısız bir işlem olması ayrıca avantaj sağlamaktadır. Daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde etmek için bıçak altına yatmak ve ağrılı operasyonlar geçirmek istememeniz oldukça doğal ve normaldir. 

Saç mezoterapisi fiyatları hem avantajlı ve uygun olması sebebi ile hem de narkoz gerektirmeyen bir işlem olması sebebi ile sıkça tercih edilir. Saçınızın daha dolgun, gür, parlak, ışıltılı, hacimli ve sağlıklı görünmesi için saç dolgusu ve mezoterapi yöntemlerini güvenle ve kolaylıkla tercih ederek yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.