Revofi̇l Aquashi̇ne Fi̇ller İle Yaşınız Si̇zi̇n Kararınız !

Aquashine soft filler nedir?

Aquashine soft filler hyaluronik asit multivitamin ve aminoasit İçeren bioaktif bileşenlerden oluşan ,
Kırışıklık giderici ve cilt yenileyeci mezoterapi ürünüdür. Revofil aquashine şeffaf ve steril jeldir ve tek kullanımlık bir üründür.
Bu ürün İçeriğinde hayvansal katkı maddeleri bulunmamaktadır, doğal İçeriklerden oluşmaktadır. İçerisinde hyaluronik asit canlandırıcı bileşenler ve peptit kompleksi vardır.

İçerisinde Bulunan Bioaktif Bileşenlerin Faydaları ;

  • Kırışıklıkları Azaltır , Cilt Üzerinde Yeni Hücreler Oluşturarak Cilt Elastıkıyetini Arttırır.
  • Cilt Sorunlarını Azaltarak , Hücre Çoğalmasını Max.Seviyeye Çıkararak Yorgun ve Soluk Cildi Canlandırır.
  • Saf Hyaluronik Asit Cildi Nemlendirir Ve Gözenekleri Sıkılaşırır.
  • İçerisinde Bulunan Hyaluronik Asit Miktarı 15 MG/ML ‘Dir.
  • Cilt Canlandırıcı Kompleks , 4 Peptit , 24 Aminoasit , 14 Vitamin ,8 Vitamin ve Ko Enzimden Oluşuyor
  • Yüz Boyun Ve Dekolte Bölgesine Uygulanmaktadır.

*** BU ÜRÜN SADECE PROFESYONEL KULLANIMA UYGUNDUR.

Hyalüronik asidin cilde faydaları ve cilt yaşlanmasına etkileri nelerdir?

İnsan cildinin yaşlanması, henüz tam olarak anlaşılamayan karmaşık bir biyolojik süreçtir ve biyolojik olarak bağımsız iki sürecin sonucudur. Birincisi olan ve içten, yaradılıştan gelen doğal yaşlanma süreci, tüm iç organları etkilediği gibi cildi de etkileyen önlenemez bir durumdur. İkincisi, dış etkenlere, özellikle de ultraviyole (UV) ışınlamaya maruz kalmanın sonucu olan, ayrıca foto yaşlanma olarak da adlandırılan dışsal yaşlanmadır. İçsel yaşlanma, yaşla birlikte ortaya çıkan hormonal değişikliklerden etkilenir. Yirmili yaşların ortalarında cinsiyet hormonları olan östrojen ve progesteron hormonlarının üretiminin gitgide azalmaya başlamasıyla birlikte, ciltte kuruluk, incelme, kırışıklık ve elastikiyet kaybı olmaya başlar. Bununla birlikte cildin erken yaşlanması, UV radyasyonuna tekrarlanan ve uzun süre maruz kalmanın sonucudur. Yüzdeki kırışıklıkların nedeni ve cilt yaşlanmasının yaklaşık %80 oranındaki sebebi UV ışınlarına maruz kalma ile ilişkili gösterilir.

Kısacası cilt yaşlanması, iki farklı ve bağımsız mekanizmadan oluşan çok faktörlü bir süreçtir: içsel ve dışsal yaşlanma. Genç cilt, yüksek su içeriği nedeniyle diriliğini, direncini ve esnekliğini korur. Normal yaşlanma sürecine ek olarak dış etkenlerden kaynaklı günlük tahribat, nem kaybına neden olur.

Cilt neminde yer alan anahtar molekül, benzersiz su tutma kapasitesine sahip olan hyaluronik asittir (HA). İç ve dış cilt yaşlanması ayırt edici süreçler olmasına rağmen, moleküler mekanizmalarda benzerlikleri paylaşırlar. Bozulmuş kolajen veya azaltılmış kollajen sentezi, hem metabolizmanın doğal süreciyle birlikte yaşlanmış hem de dış etkenlerden dolayı yaşlanmış ciltte meydana gelen ortak rahatsızlıklardır. Hyalüronik asit, her iki türde yaşlanma üzerinde de etki gösterir.

Dermatolojide cildin bileşenleri son yıllarda iyi şekilde analiz edilmeye başlamıştır. Derinin katmanlarının yanı sıra hücreler arasında yer alan moleküllerin işlevleri, büyüme faktörleri ve kolajenler gibi yapısal proteinlerden oluşan organize yapı üzerinde de araştırmalar yapılmıştır. Derinin dokuları içindeki hücrelerin arasında bulunan ve onları destekleyen kompleks yapının içinde baskın olan bileşenin Hyalüronik Asit olduğu tespit edilmiştir. Ciltteki Hyalüronik Asit içeriği, vücuttaki toplam HA’nın % 50’sini oluşturur. İnsanlarda HA, ciltte en fazla miktarda bulunur. Yaşlanmaya bağlı azalan Hyalüronik Asit içeriği cilde geri kazandırılmaya başlandığında elastikiyeti ve nemi korumak daha kolay hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your Comment