EN İYİ NEMLENDİRİCİ VE BAKIM ÜRÜNLERİ

yüz maskesi

Normal cildin belirli sorunları olmayabilir ancak cildinizin nemini korumak için uygun nemlendirici krem , gece bakım maskesi ve diğer cilt bakım ürünleri hala gerekli. Yüz temizleme köpüğü ürünlerimiz ve yüz nemlendirici krem ürünleri, cildin bariyerini onarmaya ve korumaya yardımcı olan temel seramidlerle formüle edilir. Bu da nemi hapsetmeye ve tahriş edici maddelerin cildinize girmesini önlemeye yardımcı olur. Bakımın yanı sıra çoğu dermatolog, cildinizden bakteri, kir ve kirleticileri almak için yüzü günde iki kez temizlemenin önemli olduğu konusunda hemfikirdir. 

Lagoom Ürünleri ile Cilt Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur?

Harika cilt sadece bir DNA meselesi değildir yani aslında günlük alışkanlıklarınız ve kullandığımız nemlendirici krem gibi ürünler aynada gördükleriniz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Ancak hangi farklı ürün incelemelerine baktığınıza veya danıştığınız doktorlara göre, cildinizi nasıl nemlendireceğinizden kendinizi UV ışınlarından nasıl koruyacağınıza kadar her konuda kafa karıştıracak kadar fikir vardır. Sonuç olarak, cildinizin bakımı tamamen kişiseldir.

Üç Ana Adım: Cilt bakım rutininizin üç ana adımdan oluştuğunu düşünün:

  • Temizleme- Yüzünüzü yıkamak (Yüz temizleme köpüğü)
  • Tonlama- Cildin dengelenmesi.
  • Nemlendirici Krem – Cildi nemlendirir ve yumuşatır.

Herhangi bir cilt bakımı rutininin amacı, teninizi en iyi şekilde çalışacak şekilde ayarlamak ve ayrıca düzenlemek ve daha iyi hale getirmek istediğiniz tüm alanları gidermek veya hedeflemektir. Cildinizin daha genç görünmesine yardımcı olmak için baştan ayağa nemlendirici krem kullanmanız gerekir. Yüz, boyun ve dekolte, dirsekler, dizler ve ayaklar gibi günde iki kez nemlendirici almalıdır. Farklı cilt tipleri için birçok nemlendirici çeşidi vardır, ancak cildinizi gerçekten nemli tutmak istiyorsanız en iyi nemlendirici krem olan, gliserin veya hyaluronik asit içeren nemlendiricileri arayın.

Güneş Kremi Cildinizin En Büyük Dostudur

nemlendirici

Mevsim ne olursa olsun, cildinizi UV hasarından korumak için güneş kremleri gereklidir. Neyse ki, tipik bir kullanımın ötesinde güneş kremi uygulamanın birçok yolu var. Herkes kışın bile SPF’li bir nemlendirici kullanmalıdır. Dışarıdaysanız veya daha sıcak iklimlerde yaşıyorsanız, yüzünüzü korumak daha da önemlidir. Önemli olan, cilt tipinizi bilmek ve uygun bir güneş kremi kullanmaktır. Bazı güneş kremleri yağlıdır ve gözenekleri tıkayabilir. Bu nedenle, içinde güneş koruyucu bulunan belirli bir cilt sorununu çözmek için formüle edilmiş bir nemlendirici kullanmak en iyisidir.

Göz çevresi kremi, şişkinlik, kırışıklıklar ve koyu halkalar gibi belirli göz bölgesi sorunları için formüle edilme eğilimindedir. Birkaç sorunu aynı anda çözen bazı kremler var ve bunlar kafein, gliserin, papatya, hyaluronik asit, antioksidanlar ve peptitler gibi şeyler içeriyor. Göz altı kremi, göz çevresindeki daha ince cilde nüfuz etmek için özel olarak formüle edilmiştir. Günde bir veya iki kez kullanılabilirler, ancak geceleri kullanmak için retinol veya peptit göz kremleri arayın, çünkü bunlar kolajen üretimini uyarıyor. 

Yüz Maskesi Cildi Parlatır

Piyasada nemlendiriciden kurutmaya ve hatta parlatmaya kadar birçok farklı türde kâğıt maske bulunur ve bu da onları tüm cilt tipleri için faydalı kılar. Haftalık yapıldığında ciltte bir değişiklik görülür ve bu sayede sivilcelerin kuruyup iyileşme şansı olur. Lagoom Medikal Estetik firması olarak, bu ürünlerin yanı sıra kırışıklık giderici krem, yaşlanma karşıtı krem ve kil maskesi gibi yüzlerce ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.