Mezoterapi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi son dönemlerde sıkça duyulan ve aslında fıtık ve migren gibi ağrı verici rahatsızlıklar için kullanılan enjeksiyon ile uygulanan tıbbi bir tedavi yöntemidir. Güzellik dünyasındaki gelişmelerin ardından mezoterapi uygulamasının aslında ciltte gençlik etkisi de yarattığı keşfedilmiştir.

Ciltteki sarkma, yaşlanma belirtileri, leke sorunu ve kırışıklık gibi problemlere çözüm olarak kullanılan mezoterapi estetik operasyonlar yerine alternatif olarak tercih edilebilecek sağlıklı ve güvenli bir tedavidir. Yoğun kuru bir cilt yapısına sahip olanlar, cilt sarkması ve kırışıklıktan şikayetçi olanlar için kesinlikle yüksek performanslı bir etki yaratacak olan mezoterapi uygulaması yaşlılık izlerinin ilk belirginleşmeye başladığı andan itibaren kullanılabilen bir yöntemdir.

Daha genç görünen, sağlıklı ve parlak bir cilt için uygulaması kolay ve ağrısız olan mezoterapi yöntemini 20’li yaşların başından itibaren kullanabilirsiniz. Cildinizdeki leke ve sarkma gibi sorunlara da etki eden ve aynı zamanda da ince çizgilerin derinleşip cilt dokusuna yerleşmesini önlemeye yarar sağlayan mezoterapi ile mükemmel bir cilde kavuşabilirsiniz.

Estetik Dolgu Uygulamasının Muhteşem Etkileri

Zaman içerisinde cildinizde ciddi değişimler meydana geldiğini fark edebilirsiniz. Cildinizin yaş aldıkça kırışması, sarkması veya lekelenmesi oldukça doğal ve normal bir süreçtir. Bu süreç içerisinde birçok farklı etkenden dolayı da cildinizde yaşlılık belirtileri gözlemlenebilir. Tütün kullanımı, sağlıksız beslenme, güneşin zararlı ışınları veya yetersiz su tüketimi gibi etkenler cildin kurumasına, kolayca kırışmasına, çizgilerin derinleşmesine ver yerleşmesine neden olabilir. Cildin aynı zamanda belli bir süre içerisinde sarkmaya başlaması, yerçekiminin de etkisi ile beraber oldukça normal bir durumdur. Ciltteki sarkıklar ve derin kırışıklıklar için son derece basit ve acısız bir yöntem olan estetik dolgu uygulanabilir.

Ayrıca burun, çene, dudak gibi bölgelere de daha estetik bir görünüm verebilmek çin de uygulanabilen estetik dolgu , hem güvenli hem de kolay uygulama imkanı sunması nedeni ile oldukça revaçta olan ve sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi ve çok daha canlı, dolgun, genç bir görünüm elde etmek amacı ile de kullanılabilen estetik dolgu ürünleri mutlaka güvenilir ve profesyonel klinikler ve merkezler tarafından uygulanmalıdır.