MESHFİLL YÖNTEMİ İLE AMELİYATSIZ KAŞ KALDIRMA MÜMKÜN

Estetik kaygıların ortaya çıkardığı son teknolojilerden biri olan meshfill yöntemi, özellikle ameliyatsız kaş kaldırma işlemlerinde son derece etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Ancak, bu uygulamanın kesinlikli yetkili kliniklerde uzman kontrolünde yapılması gerekmektedir. Aksi halde kaş estetiği yaptırmak isterken telafisi imkansız sonuçlar ile karşı karşıya kalınabilecektir.

Estetik dolgu, son dönemlerde gelişen teknoloji ile ameliyatsız da kolaylıkla yapılabilmekte ve etkili sonuçlar alınabilmektedir. Ancak, unutulmaması gereken ameliyatsız da olsa yapılan tıbbi bir müdahale olduğu için uzmanlar tarafından, onaylanmış ürünler kullanılarak yapılmasında sağlık açısından yarar olacaktır.

Kaş Estetiği En Büyük Kaygıların Başında Gelmektedir

Kaş estetiği özellikle kadınlar için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Kaş yüzdeki en önemli unsurlardan biri olarak kabul edilmektedir. Yüzün şeklini tamamlayan, mimiklerin çok daha etkili olmasını sağlayan kaş bölgesinde istenmeyen sarkmalar yaşandığında son derece rahatsız edici bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Böyle bir kaygı ortaya çıktığında estetik dolgu devreye girmektedir.

Kaş estetiği açısından ortaya iki seçenek çıkmaktadır. İlki, bıçak altına yatarak estetik ameliyatla kaşları eski haline getirme yöntemi, diğeri de ameliyatsız kaş kaldırma tekniği olarak kabul edilmektedir. Meshfill yöntemi, estetik dolgu açısından son derece ideal bir yöntem olarak kabul edilmektedir. 

Yeni bir ip askı teknolojisi olan meshfill dolgusu ile kaş kaldırma son derece etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Lokal anestezi verilerek yapılan uygulama sürecinde hastanın konforu en üst seviyede tutulmaktadır. 

Kaş Kaldırma İşlemi Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Kaş kaldırma işlemi yapıldıktan sonra belirli bir süre dikkatli davranılmasında yarar olacaktır. Bunların başında da ani kaş hareketlerinden kaçınmak gelmektedir. Kaşlarını gerdirmeyi alışkanlık haline getirenler özellikle dikkat etmelidir. Müdahale sonrası 2-3 gün antibiyotik kullanımında yarar olacaktır. 

Ameliyatsız kaş kaldırma işlemi sonrasında bir süre yüze baskı uygulamalarından kaçınmakta ve sırt üstü uyumakta yarar olacaktır. Müdahale sonrası özellikle bir haftalık süreçte kesinlikle uyarıcılardan uzak durulması gerekmektedir. Kaş kaldırma işlemi sonrasında beklenmeyen kompilasyonlar ortaya çıkması durumunda kesinlikle hakime başvurmakta yarar olacaktır.

Siz de meshfill yöntemi ile ilgili bilgi almak, estetik kaygılarınızı gidermek istiyorsanız Lagoom Medikal estetik ile temasa geçmenizde yarar olacaktır.