MESHFİLL PDO AĞ DOLGU İLE AMELİYATSIZ YÜZ ŞEKİLLENDİRME

Meshfillpdo ağ dolgu ile ameliyatsız gençleşmek mümkün. Kadınlar için güzel ve genç görünmek her zaman istenilen bir şey fakat; herkes ameliyat olma cesaretini gösteremediğinden bazı yol ve yöntemlerden faydalanılamamakta. Özellikle bu noktada yüz gençleştirme işlemi yaptırmak isteyenlerin yardımına meshfillpdo ağ dolgu yöntemi yetişiyor.  

Meshfillpdo ağ dolgu, ip ile dolgunun aynı anda kullanılarak ve ameliyatsız bir şekilde yüze istenilen şekli vermeyi sağlayan işlemin genel adıdır. Bu işlem sayesinde daha keskin yüz hatlarına ve dolgun bir görünüme sahip olunur. Lokal anestezi ile uyuşan bölgeye, ameliyatsız bir şekilde ve cilde zarar vermeden uygulanabilir olması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. 

Kalıcı ip askı yöntemi, yüz bölgesinin neredeyse tamamına uygulanabilmektedir. Özellikle kaş kaldırma, dudak üstü çizgiler, kaş arası çizgiler, alın çizgileri gibi yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için tercih edilse de yanak büyütme, burun onarımı, çene kaldırma gibi daha estetik bir görünüm elde etmek isteyenler tarafından da tercih edilir. 

Lifting etkili dolgu ip askı işlemi uygulanan bölgenin daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlar. Özellikle kolajen üretimini de destekleyerek doku altı hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.  

Kalıcı İp Askı Yönteminin Etkileri Nelerdir?

Kalıcı ip askı yönteminde %100 alerjen olmayan, naturel malzemeler kullanılmaktadır. Bütün cilt tipleri için uygun olan bu yöntem, yüzdeki hacim kaybına karşılık etkili sonuçlar verir. Kalıcı ip askı işlemi ve sonrasında meydana gelen bazı etkileri şu şekildedir:

  • Bu işlem local anestezi ile bölgenin uyuşmasıyla yapılır. Bu nedenle kesi yoktur.
  • İşlem sonrası hastane yatışı gerektirmez. İş ve sosyal hayata hemen dönülür.
  • Uygulama genelde 30-40 dk sürmektedir.
  • Cilde tazelik ve canlılık gelir.
  • Tedavi hızlı ve sonuçları oldukça doğaldır.

Dolgu İp Askı İşleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

İp dolgusu yaptıranlar, işlemin oturması gereken süre zarfında, bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Özellikle 1 ay boyunca yüze baskı uygulamaktan kaçınılmalıdır. Mümkünse sırt üstü yatarak yüzün teması önlenmelidir. Ağzı çok açmaktan kaçınılmalıdır. Yoğun egzersiz, yüz masajı gibi durumlardan kaçınılmalıdır. Alkol tüketiminden uzak durulmalı, mümkünse kısa bir süre antibiyotik kullanılmalıdır. 

Lagoom medikal estetik sitemizi ziyaret ederek kalıcı ip askı ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında dataylı bilgi alabilirsiniz. İrtibat numaraları ile bize ulaşarak randevu oluşturabilir ve en kısa zamanda ip dolgusu yöntemiyle hayal ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.