KORE CİLT BAKIMI

Hemen hepimiz Korelilerin porselen gibi duran ciltlerinin sırrını merak edip birçok Kore cilt bakım markaları deniyoruz. Gerçek şu ki, Koreliler cidden Kore cilt bakımı konusunda oldukça önde gelen isimlerinin hakkını veriyorlar ve formülleri ile üretilen iyi Kore bakım ürünleri bulunuyor. Piyasada Kore buluşu olarak satılan pek çok ürün, etkisinin kuvvetli olduğuna kesinlikle güven duyularak alınıyor.

Elbette Kore kozmetik ve bakım ürünlerinin etkisi oldukça yüksek ancak ürünlerin gerçekten Kore formülleriyle üretilip üretilmediğinden emin olmak ve içerik bilgilerini kontrol etmek gerekiyor. Peki nedir Korelilerin bakım ürünlerini bu kadar popüler hale getiren şey? Bundan biraz bahsedelim;

Kore Bakım Sırları Neden Bu kadar Konuşuluyor?

Kore’de porselen gibi bebeksi görünen bir cilde sahip olmanın, toplumun elit sınıflarından olunduğuna işaret ettiğine inanılıyor ve Kore cilt bakımı konusunu geliştiren temel çıkış noktası da bu oluyor. Bu nedenle Kore’de her kadının bir bakım sırrı bulunuyor. En iyi Kore cilt bakım ürünleri kullanan kadınlar bakım ürünleri popülerleşmeden önce de kendileri ne uygulamaları gerektiğini iyi biliyorlardı.

Bu anlamda en çok yararlandıkları ürün ise pirinçti. Pirincin suyunu, lapasını tonik ve maske olarak ya da pirinci öğüterek bolca kullanıyorlardı. Bu etkiler ile ve daha sonra geliştirilen cilt tonu açıcı ve leke giderici birçok Kore bakım ürünleri ile böylece namı dünyaya da yayılmış oldu. Soğuk kompresler ve salyangoz özü de Kore bakım sırları arasında en bilinenlerden. Artık pek çok ürün içeriğine bu maddelerin girişleriyle birlikte sırlar da deyim yerindeyse açığa çıkmış ve pek çok kişi bunlardan faydalanmaya da başlamış oldu.

Güneş kremlerini tazelemeyi hiç ihmal etmeyerek ciltlerindeki beyazlığı kalıcı hale getiren Koreli kadınlar, yüz yogası, yüz masajı gibi uygulamalar ile kan dolaşımlarını arttırarak dinç bir ciltle hayatlarına devam ediyorlar.

Lagoom ile Kore Cilt Bakımı Sır Olmaktan Çıkıyor!

Lagoom en iyi Kore cilt bakım ürünleri sizlerle buluşturmak üzere çalışır. En etkili içerik ve formülasyonlara sahip Kore cilt bakımı ürünlerini Lagoom’da bulabilir, bizlere müşteri destek hattımız vasıtası ile ulaşabilirsiniz.