KORE BAKIM ÜRÜNLERİ

Kozmetik alanında son yıllarda kuşkusuz ki Kore cilt bakım ürünleri oldukça ses getiriyor. Özellikle cilt bakımı ile oldukça ilgili olanlar mutlaka Kore cilt bakım ürünleri ve onların başarılarından bilgileri vardır. Kore bakım ürünleri için K-Beauty ismi de verilmiştir. Bu da bu markaları ve ürünlerini dikkat çekici bir konuma sokuyor. Kore cilt bakımı konusunda her geçen gün hızla artan bir popülerliğe sahip oluyor.

Kore kozmetik alanında birçok ünlü marka ile sektör de büyümeye devam ederken, Koreli kadınların da güzellik sırları olarak geleneksel yöntemlerin formülize edilerek ürünlere dönüştürülmesi söz konusu da olabiliyor. Pürüzsüz ve ışıldayan bir cilt görüntüsü vadeden Kore bakım sırları arasında neler var bir de onlardan söz edelim…

KORE CİLT BAKIM SIRLARI VE PRENSİPLERİ

Kore cilt bakım rutinleri aslında yüzlerce yıl öncesine dayanan bir kültürün parçası olarak günümüze kadar gelmiştir. Özünde doğal ve güvenilir kaynakların bulunduğu formüllerin teknoloji ile başarılı şekilde sunan Kore cilt bakım markaları cildin sağlığını ve doğal bariyerini korumayı amaçlar.

Kore kozmetik piyasasında adından söz ettiren birçok markayla da büyümesini sürdürüyor. Kore cilt bakım sırları aslında bir bakım rutinine dayanmaktadır. Belli adımlardan oluşan bu rutin ile istenilen cilt sağlığı ve canlılığı sağlanarak, korunmuş olur. Peki Koreli kadınların cilt bakım rutini nedir?

KORELİ KADINLARIN CİLT BAKIM RUTİNİ

Belli adımlardan oluşan Kore cilt bakım rutinin ilk adımı yağ bazlı bir yüz temizleyicisi kullanmaktır. Yüz temizlemenin ikinci adımında da bu sefer su bazlı bir temizleyici kullanmalısınız. Böylece son kalan kir ve yağ kalıntısından da cildiniz arınacaktır. Rutinin diğer adımı ise cildinize uygun bir peeling ile cildinizi ölü hücre kalıntılarından arındırmanız olacak.

Cildinizi haftada iki – üç kez peeling ile temizleyebilirsiniz. Bir diğer adım ise tonikler ile gözeneklerinizi arındırın ve besleyin. Bir sonraki adım da esans yardımıyla cilt bariyerini güçlendirmeniz olacak. Rutinin diğer adımı ise cilt ihtiyacınıza göre serum ve ampuller kullanmanız gerektiğidir. Haftada iki ya da üç kez yüz maskeleri de kullanmak bu rutinin önemli bir parçasıdır.

Son olarak cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyun ve cildinize yoğun nem desteğinde bulunun. En iyi Kore cilt bakım ürünleri ile Kore cilt bakım rutini için tüm Kore cilt bakım markaları ve ürünleri bulabileceğinizi de unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your Comment