KOLAJEN VE KOLAJEN SERUM NEDİR?

Kolajen, genel olarak kıkırdak, kemik, lif ve eklemleri oluşturan bir çeşit proteindir. Vücudun proteine her anlamda ihtiyacı vardır. Bu yalnızca cilt için değil vücut sağlığı açısından kolajen önemli bir değerdir. Cilt güzellik ve sağlığı üzerinde de oldukça faydalı özellikleri bulunan kolajen, kozmetik sektöründe en fazla kullanılan ürünlerin başında gelir. Kolajen kullanımı çeşitli şekillerle mümkündür. Cilt için en yaygın kullanımı kolajen serum olarak bilinir.

Kolajen serum, içerdiği kolajen etkili vitamin ve proteinler ile cildin daha dolgun ve sıkı görünmesini sağlayan en önemli cilt serumlarından biridir. Herkes cildinin gergin, sağlıklı ve dolgun görünmesini ister. Çünkü bu daha genç bir görüntü oluşturur. Kolajen serum da, cilt altına nüfus ederek cildin gerilmesini sağlar. Cilt altında yayılan kolajen cildi gençleştirerek cilde doğal bir ışıltı verir.

Kolajen Faydaları Nelerdir?

Dokulara esneklik kazandıran kolajen, sağladığı faydalar bakımından son yılların cilt bakım rutinlerinde olmazsa olmaz hale gelmiştir. Kolajen faydaları arasında en dikkat çeken özellik, cildin daha canlı ve sıkı görünmesini sağlamasıdır. Bunun yanı sıra nem tutma düzeyini artırarak, daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar. Kolajen faydaları içinde kimi kişinin kullanım amacı farklıdır. Hücre yenileme özelliği ile cildi alt tabakada protein açısından zenginleştiren kolajen, cilde doğal bir gençlik verir. Böylece ince çizgi görünümü de azalır ve yeni kırışık oluşma riski ortadan kalkar.

Kolajen Tipler ve En İyi Kolajen

Kolajen tipler, bilinen kadarıyla 19 farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Hepsi birbirinden farklı olan tipler arasında vücutta en yaygın görülen 5 farklı kolajen tipler vardır. Her bir kolajen tipler vücudun farklı yerlerinde bulunmaktadır. Genel olarak dokuları besleyen bir protein olduğundan dolayı özellikle lifler üzerinde oldukça sağlıklı etkileri bulunur. Cilde faydaları arasında en bilindik olanı cildi gençleştirme olan kolajen, vücudun sağlıkla hareket etmesini de sağlar. Siz de kolajen kullanmayı ihmal etmeyin. En iyi kolajen için bir uzmandan bilgi almayı unutmayın. Kolajen kullanımı ve hakkında daha fazla bilgi için Lagoom’u ziyaret edebilirsiniz.