KOLAJEN SERUM FAYDALARI NELERDİR?

Vücudumuzun doku ve organlarının korunmasını ve aynı zamanda da yeniden yapılmasını sağlayan önemli bir protein çeşididir. Bu protein, vücudumuzda deri, kemik ve kas hücreleri başta olmak üzere, pek çok organın hücrelerinde bulunur.

Kolajen üretimi belli bir yaştan sonra vücutta üretimini durdurur. Bu nedenle de özellikle de kolajenin eksikliğini en vücutta ilk fark edeceğiniz bölge cildiniz olacaktır.

Kolajen serum cildin eksik kolajen miktarını dengelerken aynı zamanda da yaşlanma belirtilerini azaltmaya destek sağlar. Bu nedenle cildiniz elastikiyet kazanırken bir taraftan da hücreler yenilenerek gençlik kazanır. Cildinizin aynı zamanda daha parlak ve nemli görünmesini de sağlayan kolajen içerikli yüz sıkılaştırma serumu ürünleri ciltteki sarkma ve yıpranmalara karşı da savaşır.

Kolajen serum kullanımı öncesi cildinizi en iyi şekilde temizlemek ve arındırmak bu noktada son derece önemlidir. Cildin kolajen serum ürününü en iyi şekilde kullanabilmesi için gözeneklerin açık olması gereklidir. Bu sayede cilde serum derinlemesine bir şekilde işler ve maksimum seviyede onarım ve bakım sağlar.

Yüz Sıkılaştırma Serumu Kullanmadan Önce Neler Yapılmalıdır?

Tek başına yüz sıkılaştırma serumu kullanmak elbette cildinizin %100 verim almasını sağlamaz. Kolajen serum ve sıkılaştırma etkili serumlar kullanırken öncelikle cilt temizliğine dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca düzenli olarak cildinize masaj yapmak ve yüz yogası ile cilt kaslarını çalıştırarak sıkılık sağlamak da serum kullanımından en yüksek verimi almanıza katkı sağlar.

Yüz yogası cildinizin kan dolaşımını artırırken aynı zamanda da sıkılaşmasına ve gençleşmesine destek olur. Düzenli ve günlük 10-15 dakika kadar yüz yogası yapmak, ardından da kolajen serum kullanmak cildinizde muhteşem bir değişikliğe yol açar. Cildinizin çok daha canlı, parlak, esnek ve ışıltılı görünmesine yardımcı olan kolajen serum ve yüz sıkılaştırma serumu düzenli kullanımda birçok  fayda sağlarken aynı zamanda da daha sağlıklı bir görünüm elde etmenize destek olur.

Kolay bir kullanım imkanı sunan ve evde kısa sürede uygulanabilen yüz sıkılaştırma serumu ürünlerini cilt bakım rutininize ekleyerek, doğal ve sağlıklı yollardan daha genç ve dinç bir cilde sahip olabilirsiniz.