KIRIŞIKLIK GİDERİCİ VE ÖNERİLERİ

Geçen yılların etkisi en çok cilt üzerinde iz bırakır ve çok uzun yıllardan bu yana insanoğlu yılların getirmiş olduğu kırışıklık ve izlere karşı çözümler üretmeye çalışmıştır. Günümüzde piyasa bulunan birçok kırışıklık kremi ile bu mümkün olduğunca bu sorunun üstesinden gelinmeye çalışılmaktadır. Birçok markanın üretmiş olduğu kırışıklık giderici krem aslında etkili sonuçlar da verebilmektedir.

Yapılan tüm testler sektör dahilinde yapıldığından bilimsel olarak kesin bir dayanağından söz etmenin de pek mümkün olmadığını belirtmek gerekiyor. Kırışıklık giderici kremler reçeteli ürünler değildir bu da onların bilimsel testlere tabii tutulma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor ve uygulanan testler sektör dahilinde yapılıyor.

Yaşlanma karşıtı krem olarak da bilinen kırışıklık giderici kremler arasında son yıllarda oldukça popüler bir ürün var: Salyangoz kremi olarak bilinen bu krem dokuları tedavi edebilme özelliğiyle de oldukça adından söz ettirmektedir. Birçok kişi salyangoz kremi hakkında pek az bilgiye sahip ve bu kremin faydaları hakkında merak ettikleri birçok soru var. Bu sebeple bu yazımız da biraz da salyangoz kremi ve faydaları hakkında bilgiler paylaşmak istiyoruz…

SALYANGOZ ÖZLÜ KREM NEDİR?

Salyangoz özlü krem, yani salyangoz kremi sağlık açısından faydaları bulunduğu gibi doku tedavi edebilme özelliğine de sahip bir krem olarak bilinir. Cildi gençleştirdiği ve hücre yenilenmesini desteklediği bilinen salyangoz kremi, yaşlanma karşı krem olarak da kullanılmaktadır. Salyangoz kremi cilt bakımı için ideal bir ürün olabiliyor. Salyangoz kremi faydaları birçok cilt üzerinde izlerin yok olmasına yardımcı olduğunu gösteriyor. Salyangoz kreminin kullanımı ise genellikle geceleri yatmadan önce kullanılarak uygulanır. Salyangoz kremini süreceğimiz bölgeyi önceden temizlemekte kremin göstereceği etkinin artmasına yardımcı olacaktır.

SALYANGOZ KREMİ FAYDALARI NELERDİR?

  • Birçok farklı cilt hastalığının tedavisinde kullanılabilir
  • Yaralanmış bölgedeki kalabilecek yara izlerinin yok olmasına yardımcı olur.
  • Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.
  • Anti – Aging etkisi gösterir.
  • Sivilce ve akne izlerinin yok olmasına yardımcı olur.
  • Hamilelik sonrası çatlaklar için etkilidir.
  • Kuru cilt çatlaklarının izlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.