KİL MASKESİ NE İŞE YARAR?

Öncelikle kil nedir? Biraz bundan bahsedelim. Kil doğal bir oluşumdur. Kil maskesi kullanmaya karar verdiğimizde oldukça doğru bir karar vermiş sayılırız. Kil doğada bol miktarda bulunur. Fakat saf kil bulmak söz konusu olduğunda, bu o kadar kolay değildir.

Kilin içinde en çok kalker, silis, mika, demir ve oksit mineralleri bulunur. Dört grup olmak üzere ana kil grubu vardır. Çoğunlukla 0,002 mm’den daha küçük yapıda olan maddeye kil adı verilmektedir.

kil maskesi, cildin besin ihtiyacını karşılamak için önemli!

Bir çok kadının ortak noktası genç bir görünüm sahibi olmak, pürüzsüz bir cilde sahip olmaktır.Bu açıdan bakıldığında kil maskesi sanki sadece hanımlar için üretilmiş gibi algılanmakta. Oysa ki kil maskesi kullanıcılarının pek çoğu erkektir. Hatta erkeklerde kilden maske kullanım oranı neredeyse kadınlardan fazladır. Çünkü kadınların önünde kafa karıştırıcı bir çok ürün mevcut. Erkeklerde ise az fakat öz miktarda ürün vardır, en başta da kil maskesi yer almaktadır. Peki cilde kil maskesi uygulamanın nedeni nedir?

Kil maske içeriği oldukça mineralli bir yapıdadır, insan cildi yaşantısı boyunca oldukça fazla zararlı etkenle karşılaşır. Ve maalesef ki bu zararlı etkenler de , cildimiz için son derece yıpratıcıdır. Güneş, sert rüzgarlar, kirli hava, sabun kalıntıları ve ölü hücreler gibi bir çok dış etken cildimizi yıpratır ve yorar. Bu nedenle de erkek , kadın farkı olmadan tüm cildine önem veren müşterilerimiz için en iyi kil maskesi önerisi ile buradayız.

Kil Maskesi Kullanım Alanları

Kil maskesi, tüm cilt tiplerine uygun kil maskesi ürünleri mevcut. Siz cilt tipinizi biliyor olmak zorundasınız. Aksi takdirde  gözenek temizleyici maske kullanıp cildinizi kurutma ve döküntülerle karşılaşma ihtimaliniz olabilir. Arındırıcı maske kullanımı da aynı şekilde cilt tipine uygun seçilmelidir. Cildiniz kuru ise vitamin ve nem oranı özel olarak hazırlanmış kil maske  kullanmanız cilt sağlığınız ve kozmetik bakımınız için son derece önemlidir.

Kil maske genellikle, cildin en yağlı ve gözenekli olan kısımlarında kullanılmaktadır. Cilde kil maskesi uygulamadan önce cildinizi soğuğa yakın su ve cilt tipinize uygun bir sabun ile temizlemenizi öneririz. Sonrasında  en iyi kil maskesi olan ürünlerimizden cilt tipinize uygun olanı kullanıp sağlıklı bir cildin tadını çıkarın.