İple Yüz Germe Ne Kadar Kalıcı?

İple yüz germe işlemi, yüzdeki sarkmaları gidermek için uygulanan bir cerrahi olmayan tekniktir. Bu işlem sırasında özel ipek ipler, yüzün alt katmanlarına yerleştirilir ve gerilerek yüzdeki sarkmaların giderilmesi amaçlanır.

İple germe işlemi, ameliyatsız bir yöntem olması sebebiyle tercih edilir. Ancak, kalıcılık konusunda cerrahi yöntemlere kıyasla daha az etkilidir. İple yüz germe işlemi sonrasında ciltteki gerilme etkisi ortalama 1-2 yıl sürebilir. Bu sürenin sonunda cilt eski haline dönebilir ve işlem tekrarlanması gerekebilir.

İple yüz germe işlemi, cildin yaşlanma sürecini durduramaz. Bu nedenle, kalıcılık konusunda cerrahi yöntemler daha etkili olabilir. Ancak, kısa süreli sonuçlar isteyen kişiler için bir seçenek olabilir. Herhangi bir estetik işlem öncesinde mutlaka bir uzman doktorla görüşülmesi ve işlem hakkında detaylı bilgi edinilmesi önemlidir.

Nazolabial Nedir?

Nazolabial, burun ve ağız çevresindeki bölgeyi ifade eder. Burun kanatlarından ağız kenarlarına doğru uzanan iki oluklu çizgiye verilen isimdir. Bu çizgiler, yüz hareketleri ve yaşlanma nedeniyle derinleşebilir.

Özellikle yaş ilerledikçe, yüz kaslarının zayıflaması ve ciltteki elastikiyet kaybı nedeniyle bu çizgiler daha belirgin hale gelir. Ayrıca güneşe maruz kalma, sigara kullanımı, yüz ifadeleri gibi faktörler de çizgilerin oluşumunu hızlandırabilir.

Estetik cerrahi veya non-cerrahi yöntemlerle nazolabial çizgilerin azaltılması mümkündür. Dolgu maddeleri, botulinum toksini enjeksiyonları, mezoterapi gibi işlemlerle yüz çevresi çizgilerin görünümü azaltılabilir. Ancak, herhangi bir estetik işlem öncesinde bir uzman doktorla görüşülmesi ve işlem hakkında detaylı bilgi edinilmesi önemlidir.

İp Askı İle Nazolabial Çizgileri Tedavi

İp askı yöntemi, cildin sarkmış veya gevşemiş bölgelerini toparlamak için kullanılan bir estetik yöntemdir. Bu yöntem, nazolabial çizgilerin azaltılmasında da etkili olabilir.

Bu yöntemi, özel ipek iplerin cilt altına yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. İpler cildin altındaki dokulara tutunarak, cildi gerer ve sıkılaştırır. Bu sayede çizgilerin görünümü azaltılabilir.

İp askı yöntemi, ameliyatsız bir yöntem olması sebebiyle tercih edilir. Ayrıca, işlem sonrası iyileşme süreci daha kısa olduğu için günlük hayata daha çabuk dönülebilir. Ancak, herhangi bir estetik işlem öncesinde bir uzman doktorla görüşülmesi ve işlem hakkında detaylı bilgi edinilmesi önemlidir.

Bu yöntemi ile çizgilerin azaltılması işlemi, cildin yeniden sarkma veya gevşeme göstermesi nedeniyle kalıcılık konusunda cerrahi yöntemlere kıyasla daha az etkilidir. İşlem sonrasında nazolabial çizgilerin görünümü ortalama 1-2 yıl sürebilir. Bu sürenin sonunda işlem tekrarlanması gerekebilir.

Benzer yazıları okumak için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your Comment