HYALURONİK ASİT İLE DUDAK DOLGUSU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Hyaluronik asit ile dudak dolgusu 10-15 dakika içinde gerçekleştirilen, Dudak dolgusu öncesi estetik muayene, dudak dolgusu prosedürünün en önemli kısmıdır. Bu işlemin önemli olmasının nedeni, dudak dolgusundan nasıl bir sonuç elde etmek istediğinizin net olarak anlaşılmasıdır. Dolgu uygulamasının nasıl yapılacağı ve ne miktarda dolgu kullanılacağı, ancak muayene sonrası netleşir.   Başarılı dudak dolgusu uygulamalarının en büyük sırrı hastanın beklentisini tam olarak anlamak ve bu beklentiye yaklaşabilecek teknikle dolgu uygulayabiliyor olmaktır. Kişinin yüz hatlarına uygun, alt yüz ve ağız çevresi ile uyumlu en güzel dudak dolgusunu yapmak için deneyim ve dudak dolgusu trendlerini takip etmek gerekir.

EN İYİ DUDAK DOLGUSU HANGİSİ?

Dudak dolgusu modası çok hareketlidir. Hepsi birbirinden güzel teknikler, dudak şekilleri söz konusudur. Burada önemli olan nokta dudak dolgusu işlemini, işini iyi bilen biri tarafından özenle yapılmış olmasıdır.

Mesela, Fransız dudağı çok hoşunuza gidiyor olabilir ama kötü yapıldığında Rus dudak dolgusu ya da Fransız dudak dolgusu yaptırmış olmanın bir önemi yoktur maalesef. Dolayısıyla hangi dudak dolgusu daha iyi sorusunun cevabı; “size uygun, ideal dudak dolgusunun tasarlanması ve ustaca uygulanması” şeklinde olmalıdır.

PEKİ AMA İDEAL DUDAK DOLGUSU NASIL OLMALI?  

  • Dudak dolgusu yaptıracaksanız olabildiğince doğal durmasına dikkat edin. 
  • Dudak dolgusu şekilleri, profilden ya da cepheden absürt/abartılı bir görüntü vermemeli. 
  • Alt ve üst dudak uyumu elde edilecek şekilde kişiye özel olarak tasarlanmalı. 
  • İlk defa yapılıyorsa yüksek miktarda enjeksiyonlardan kaçınılmalı. 
  • Dudakları yeniden şekillendirmek gibi bir amacımız varsa, kişinin yüzü ile uyumlu olacak olan dudak dolgusu şekilleri seçilmeli.

DUDAK DOLGUSU ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

  • Afrodit tipi dudak dolgusu,
  • Hera tipi dudak dolgusu,
  • Venüs tipi dudak dolgusu,
  • Fransız dudak dolgusu,
  • Rus dudak dolgusu

Gibi hem tipine hem de uygulama tekniğine göre isimlendirilen dudak dolgusu çeşitleri bulunmaktadır.

Lagoon olarak, bu dudak dolgusu çeşitleri ve tekniklerinin herkese aynı şekilde uygulanması yerine, kişinin bölgesine ve yapısına özel yaklaşılması gerekildiğini düşünerek hareket ediyoruz. Bu nedenle Lagoon sayfamız üzerinden hem dudak ve yüz dolgusu hakkında detaylı bilgi alabilir hem de dudak dolgusu fiyatlarını öğrenebilirsiniz.   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your Comment