Son dönemlerde değeri daha da iyi anlaşılan hyalüronik asit yüz serumu, cildin ve dokuların daha iyi bir şekilde yağlanmasına ve aynı zamanda da nemli kalmasına yardımcı olur.  Aynı zamanda nemlendirici görevi de gören hyaluronik asit serumu cilde elastikiyet kazandırır.

Bilimsel olarak ise hyaluronik asit çevreden nem alabilen ve aynı zamanda da ciltte nemlenmeyi artıran bir cilt bakım bileşenidir. Hyalüronik asit faydaları arasında aslında cilde kayganlık sağlamak ve dokudaki nemliliği sağlamak vardır. Cilde parlaklık ve aynı zamanda da yoğun bir nem kazandıran hyaluronik asit serumu ile muhteşem ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Makyaj altında da oldukça iyi görünen hyaluronik asit yüz serumu ürünleri yaşlandıkça vücutta azalan asit seviyesine de destek sağlar. Aynı zamanda hyaluronik asit serum ile yaşlanmaya karşı bir tedavi de sağlamış olursunuz.

Öte yandan hyalüronik asit, bir çok eklem sorununa, ciltteki derin ve ince tüm kırışıklıklara, yaraların hızlı iyileşmesine, mide sorunları ve reflüye, göz kuruluğuna, sistit ve kronik yorgunluklara faydaları ile de bilinir. Cilt sağlığı ve bakımı açısından son derece önemli bir yere sahip olan hyalüronik asit içeren kremler cildin daha genç, parlak ve dinç görünmesine destek olur. Cildinizdeki kırışıklık ve sarkmalar için son derece faydalı olan hyalüronik asit serum ürünlerini mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız.

Hyalüronik Asit Serum Nasıl Kullanılır?

Hyalüronik asit serum temiz cilde masaj yaparak uygulanması gereken konsantre bir üründür. Ciltte gözeneklerin mümkün olduğunca temiz ve açık olması ve ardından hyaluronik asit yüz serumu uygulanması, serumdan maksimum verimi almanıza ve cildin en alt katmanlarına kadar inerek yoğun bir bakım yapmasına yardımcı olur.

Öncelikle bir peeling ardından tonik ve yüz yıkama jeli ile cildinizi derinlemesine arındırmanız gerekmektedir. Hyaluronik asit serumu kullanmadan önce bu adımları gerçekleştirmek cildinizde çok daha parlak ve nemli bir etki yaratmaya yardımcı olur. Ardından uygulayacağınız hyaluronik asit serum cildinizde daha verimli bir şekilde kullanılır. Daha parlak, genç ve eşit tonlu bir cilt için kullanabileceğiniz hyaluronik asit yüz serumu ürünlerini inceleyebilirsiniz.