HAVYARLI MASKE NEDİR?

Son yıllarda cilt bakımı için kullanılan birçok yüz maskesi, bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Havyarlı maske de yüz maskeleri arasında oldukça popüler ürünlerden biridir. Cilt gözeneklerini açan, ölü deriyi atan, cildi arındıran ve cilt lekelerini temizleme gibi faydaları olan havyar özlü kağıt maske kesinlikle etkili kozmetik ürünler arasında kendisine yer bulmuş durumda.

Kağıt maske kullanımı için birçok cilt tipine uygun farklı seçenekleri değerlendirebilir ve cildiniz için ihtiyacınız olan rutin bakımları gerçekleştirebilirsiniz.

KÂĞIT MASKE FAYDALARI VE KULLANIMI

Haftada iki – üç kez kullanılması önerilen ve cilt bakım rutinleri içerisinde önemli yere sahip olan kağıt maske faydaları birçok açıdan ele alınarak değerlendirebilir. Öncelikle pratik ve oldukça kullanışlı bir bakım ürünü olması kağıt maske seçimlerinde etkili olmaktadır.

Kağıt maskelerin türleri arasında oldukça fazla tercih edilen ürünlerin başında da havyar cilt bakımı ile formülize edilmiş maskeler bulunmaktadır. Özellikle son dönemlerde popülaritesi ve kullanımı yaygınlaşmış olduğu da görülmekte.

Birçok gıda ürününün içerisinde bulunan omega 3 ve omega 6 da cilt için faydalarının da oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Cilt bakım rutinleri içerisinde sıkılıkla karşılaştığımız omega 3 ve omge 6’nın faydalarından da biraz söz edebiliriz…

Omega 3 ve Omega 6 Cilde Faydaları:

Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri doymamış çoklu yağ asitleri olarak aslında iyi yağ türü olarak da anılmaktadır. Her iki yağ asitleri de önemli ve vücut tarafından kendi üretilemeyen yağlardır. Bu nedenle de diyetlerimize eklememiz oldukça önemlidir. Omega 3 yağ asitleri kalp, beyin ve göz için çok faydalıdır. Omega 6 yağ asitleri de kronik hastalıkların önlenmesinde önemli rol oynarken son derece faydalıdır.

Omega 3 genel de somon, uskumru, hamsi ve ringa gibi balıklarda bol miktarda bulunmaktadır. Omega 3 ve Omega 6 cilde faydaları şu şekildedir: Omega 3 aynı zamanda cildin yapısal bir bileşeni olarak cildin hücre zarlarının sağlığından da sorumludur. Sağlıklı hücre zarlarına ve nemli bir cilde de sahip olmamıza Omega 3 yardımcı olur. Ayrıca Omega 3 cildimizi güneş ışınlarının zararlarından da korur.