HAVYARLI MASKE FAYDALARI

Yenilebilir pek çok madde aslında cildimize iyi gelen bileşenler içermektedir. Ne var ki çeşitli gıda maddelerini cilt pH’ını düşünmeksizin cilde sürmek oldukça yanlış bir uygulama olabilmektedir. Ancak bu maddelerden çeşitli şekillerde yapılmış formülasyonların çoğu zaman cilt için oldukça değerli bileşimler olduğunu görüyoruz. Havyarlı maske bu ürünlerden yalnızca biri.

Özellikle havyar özlü kağıt maske oldukça kullanılan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Havyar cilt bakımı için özellikle anti aging etkisi nedeniyle kullanılır. Bu da yüzünüzü adeta bir miktar yukarı kaldırır. Özellikle gevşek bir cilt dokusundan şikayetçi iseniz içerdiği omega 3 ve omega 6 cilde faydaları bakımından da oldukça işe yarardır. Bu faydaların bir kaçını sayalım;

Omega 3 ve Omega 6 Cilde Faydaları:

Bu yağ asitleri enerji vericiliği ile bilinirler. Omega 3 cildin yağ ve dolayısıyla nem dengesini ayarlarken bu sayede akne oluşumunu da kontrol altına alır ve hatta engellemiş olur. Ciltte kırışıklık açan, yaşlanma belirtilerini azaltan bir etkisi de bulunur. Omega 6 ise cildin elastikiyetini arttırmaktadır. Havyarlı maske içerisinde bulunan bu bileşenler sayesinde oldukça faydalı ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Havyarlı Maske Kullanımı

Havyarlı maskeler çeşitli formlarda karşımıza çıkabiliyorlar. Bunlardan en kullanışlısı ise havyar özlü kağıt maske olabilir. Kullanım olarak oldukça pratik bulunan kağıt maske içeriğindeki ürünün cilde tam olarak ve doğru nüfuz etmesini sağlar. Kağıt, havyarlı maske içeriği için adeta bir kalkan oluyor ve cilde uzun süre en yoğun şekilde etki etmesine yardımcı oluyor. Böylece havyar cilt bakımı için kullanılırken, hiçbir şekilde maskede kullanılan öz ziyan edilmemiş oluyor.

Havyarlı maske için oldukça pratik bu formül sayesinde maske yapmaya üşenmenize de gerek kalmıyor. Kağıt maske faydaları ile havyar özleri birleşerek cilde muhteşem dokunuşlar sunuyor. Ayrıca havyar, içeriği ile ciltte onarıcı bir görev de görüyor. Havyarın mucizesinden ve içerdiği Omega 3 ve Omega 6 cilde faydaları bakımından yararlanmak için Lagoom’a göz atmayı, soru ve merak ettikleriniz için müşteri destek hattımızdan bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.