Göz Altı Morlukları İçin Krem ve Doğal Öneriler

Göz altı morlukları genellikle uykusuzluk ve yoğun alkol tüketimi gibi vücudu yoran durumlarda meydana çıkabilir. Ayrıca göz altı derisi yüzdeki en ince deri olduğundan kılcal damarların belirginleşmesi dolayısı ile mor bir yansıma da görülür. Göz altı morlukları için krem kullanmak bu tarz problemler için son derece etkilidir. 

Göz altı morluk kremi göz çevresinde oluşan mor ve sarı yansımalı yorgun ifade veren rengin ve koyu halkaların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Göz altı torbaları için krem ve bazı doğal öneriler ile daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Sabah kalktığınızda cilt bakım rutininizden önce soğuk pres yaparak göz çevrenizi canlandırabilirsiniz. Bu sayede göz kremi uygulamanız için çok daha etkili bir başlangıç yapmış da olursunuz. Ayrıca göz altı kremi uygularken de mutlaka göz çevrenize yüzük parmağınız yardımı ile hafif bir masaj yapmanız da etkili olacaktır. Bu sayede hem göz çevresi kırışıklıkları için hem de göz altı morlukları için krem çok daha yüksek bir performans gösterir. 

Göz altı morluk kremi kullanımında önemli olan nokta aslında göz çevrenize nazik bir masaj uygulaması ve soğuk presler ile takviyede bulunmaktır. Aynı zamanda göz altınız için çay demi ve salatalık gibi doğal yollar kullanarak da faydalı bazı uygulamalar yapabilirsiniz. 

HANİXHANİ LEKE GİDERİCİ GÖZ ALTI MASKESİ

Göz Altı Kremi Nasıl Uygulanmalıdır?

Göz çevresi yüzümüzdeki en hassas bölgelerden biri olması sebebi ile son derece nazik bir uygulamaya ihtiyaç duyar. Göz altı morluk kremi gibi ürünler göz çevresine uygulanırken mümkün olduğunca hafif hareketler yapılması ve masaj ile beraber uygulamanın gerçekleştirilmesi gerekir. 

Göz altı kremi uygularken aynı zamanda parmak uçlarınız ile dışarı doğru hareketler halinde masaj uygulamak da kırışıklıkların yok olmasına yardımcı olacak etkili bir yöntemdir. Ayrıca göz altı morlukları için kremler genellikle gece kullanılan ve yoğun bakım yapan ürünler olması sebebi ile gece boyu göz altınızda aktif bir onarımda bulunur. Temiz cildinize soğuk pres sonrası hafifçe göz kremi uygulayarak göz altında aydınlık bir etki yaratabilirsiniz.