ESTETİK UYGULAMALARDA DOLGU İĞNESİ ÖNEMİ

DOLGU İĞNESİ

Estetik, herkesin memnun olmadıkları bölgelerini daha hoş göstermek için yaptırmış oldukları uygulamalara verilen bir isimdir. Yaş farkı gözetmeksizin en doğal işlemler ile daha hoş görünmeyi istemek herkesin hakkıdır. Ancak bu tarz işlemleri yaptırırken kullanılan ürünlerin ve uygulama yapılan yerlerin kaliteli olmasına özellikle dikkat etmek gerekir. Örneğin dolgu iğnesi. Dolgu iğnesi, en az yapılan işlem kadar önemlidir. Her iğne ile estetik işlem ya da dolgu yapılamaz. Ürünün kalitesi ve özellikleri oluşabilecek semptomları etkileyen durumlar taşır. 

Hassas göz çevresi için yapılacak işlemlerde kullanılacak olan iğne, bölgede oluşabilecek ağrı ya da şişme gibi durumları ciddi anlamda etkilemektedir. Estetik iğne bu anlamda uygulama yapılacak bölgeye özel oluşturulmuş bir ürün olmalıdır. Her iğne estetik iğne olarak kabul edilemez. 

Estetik Dolgu Yapılacak İğne Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Estetik dolgu, akla gelebilecek tüm dolgu işlemlerini kapsamaktadır. Dudak, yanak, göz çevresi gibi çeşitli alanlarda yapılan bu uygulamada kullanılan iğneler, en az işlem kadar önemlidir. Göz çevresine yapılacak uygulamalarda kullanılan dolgu iğnesi ile dudak kenarlarında kullanılan iğne aynı değildir, olmamalıdır. Delme iğnesi, kesinlikle uç kalınlığı ile özellikler taşıyan ürünlerdir. 

Delme iğnesi, gövde kalınlığının aksine iğnesi ince olan bir üründür. Bu da hassas bölgelerde oluşabilecek semptomları ciddi anlamda önlemektedir. Bunlar da genellikle şişme, kızarma, kanama, ağrı gibi durumlardır. Bu sorunları en aza indirmek hatta oluşmasını engellemek ürün içeriği kadar kullanılan estetik dolgu iğnesi ile de alakalı bir durumdur.

Ultra İnce İğne ile Estetik Uygulamalarda Sıkıntısız İşlemler

Estetik işlemlerde kullanılacak olan ultra ince iğne, yapılan işlemlerde oluşabilecek sorunların ciddi anlamda önüne geçer. İnce iğne, uygulama yapılan bölgede herhangi bir kanama ya da şişme gibi durumları ciddi oranda önler. Bunun için estetik dolgu iğnesi dendiğinde akla ilk gelecek ürün hiç şüphesiz ultra ince iğne olmalıdır. Bunun için uygulama yapılacak yerlerde kullanılacak olan iğneye özellikle dikkat etmek ve kullanılan iğnenin özelliklerini sormak gerekir. Kaliteli ve hassas özellikleri ile estetik dolgu iğnesi Lagoom’da.