ESTETİK DOLGU NEDİR?

Estetik dolgu, birçok farklı bölgeye uygulanabilen, cilt kırışıklarını ve şeklini düzeltmek için kullanılan kalıcı ya da yarı kalıcı işlemlerdir. Günümüzde her geçen gün popülerliği artan estetik dolgu uygulamaları bazen de ciltteki asimetriyi düzeltmek ya da çukurları doldurmak için yapılır. 

Ciltte bulunan yaşlanma karşıtı maddelerden hyalüronik asit ve kolajen; yaşa, güneş ışınlarına, sigara ve alkol tüketimi gibi etkenlere bağlı olarak her geçen gün azalmaktadır. Bu tür cilt dostu malzemeler dışarıdan alınarak, vücut yaşlanma belirtilerine karşı estetik dolgu maddesi ile desteklenmelidir. 

Estetik Dolgu Çeşitleri Nelerdir?

Estetik dolgu çeşitleri, uygulanan bölgeye ve kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Genel olarak; dudak dolgusu, burun dolgusu, elmacık dolgusu, çene dolgusu, nazolabial dolgu, gözaltı ışık dolgusu, şakak dolgusu, jawline dolgusu çeşitlerine ayrılmaktadır. 

Estetik Dolgu Hangi Bölgelere Yapılır?

Estetik dolgu, vücudun birçok bölgesinde uygulanabilir bir estetik işlemi türüdür. Genellikle: 

  • Elmacık kemiklerine,
  • Burun kenarlarından aşağı doğru inen çukurlara, 
  • Ağız kenarından aşağı inen çukurlara,
  • Dudak içerisine veya çevresine,
  • Dudak üzerindeki ve etrafındaki kırışıklara,
  • Kaşları kaldırmak veya asimetriği düzeltmek için kaş bölgesine,
  • Çeneyi uzatmak ve istenilen şekil vermek için çene kısmına,
  • Burun ucunu kaldırmak için burnun uç kısmına,
  • Kaş çatmadan kaynaklı yerleşmiş kaş arasındaki çizgilere uygulanır.

Dolgu Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolgu işlemi uygulama sonrasında üç gün boyunca yoğun fiziksel aktiviteden kaçınılmalıdır. Estetik dolgu yapılan bölgeye masaj yapılmamalı, sıcak ve soğuk ortamlardan kızarıklık ve şişlik gidene kadar kaçınılmalıdır. Estetik dolgu yaptıranlar, kızarıklık, şişlik, morluk vb gibi yan etkiler yaşayabilir. Uygulama öncesi uyuşturucu kremler ile uyuşturulduğundan hasta acı veya ağrı hissetmez. Estetik dolgu uygulaması yaklaşık 20 dakika ile 30 dakika gibi kısa süreli bir işlemdir, uygulandığı yerde hafif kızarıklık ve çok az miktarda morarma görülebilir. İşlem tamamlandıktan sonra günlük yaşantıya hemen dönülebilir. 

Estetik Dolgu Fiyatları

Estetik dolgu fiyatları, hangi bölgeye yapıldığına bağlı olarak farklılık gösterse de genel olarak çok maliyetli işlemler değildir. Lagoom estetik bünyemizde, tüm estetik işlemlerinizi güvenle ve uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz. Estetik dolgu fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.