ESTETİK DOLGU İŞLEMLERİ NELERDİR?

yüz dolgusu

Estetik dolgu, çeşitli bölgelere uygulanan belirli güzellik işlemleridir. Burun dolgusu, revite dolgu, çene dolgusu, kırışık dolgusu gibi tüm uygulamalar estetik dolgu işlemleri içinde yer alır. Estetik dolgu fiyatları, dolgu yapılacak alana ve sorunlu bölgenin özelliğine göre değişiklik gösterir. Yapılacak işlemler her ne kadar dolgu başlığı altında yer alsa da hepsi birbirinden farklı işlemlerdir. Bunun için fiyatlar da bölgeye göre değişiklik gösterecektir. 

Estetik dolgu işlemleri, genel olarak görünüşü değiştiren, iyileştiren, şikayetçi olunan sorunun ortadan kalkmasını sağlayan uygulamalardır. Bunun için uzman kişilere estetik dolgu işlemlerinin yaptırılması büyük önem taşır. Aksi halde yapılacak en basit bir dolgu işlemi bile istenmeyen sonuçlara neden olabilecektir.

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz dolgusu en genel haliyle, yüzde meydana gelen sarkma ve elastikiye kayıplarını önlemek için uygulanan işlemlerdir. Belirli bir yaştan sonra yüzde meydana gelen sarkma, kişinin yaşlı görünmesine neden olur. Bu durumdan şikayetçi olan herkese uygulanabilecek yüz dolgusu ile hem daha genç bir yüze sahip olabilir hem de sarkmaların önüne duvar örebilirsiniz. Yüz dolgusu denilince akla ilk gelen uygulamaların başında kırışıklık dolgusu gelmektedir. Kırışıklık dolgusu ile başta ince çizgiler olmak üzere mevcut kırışıklıklar ortadan kalkar ve daha genç bir görünüme sahip olunur. 

Son yıllarda en fazla karşılaşılan dolgu uygulamaların başında çene dolgusu gelmektedir. Çene bozukluğu bulunan herkese uygulanabilecek bu işlem ile rahatsız olunan çene görüntüsünde düzeltme sağlanır. Böylece daha belirgin ve estetik bir görünüme kavuşan çene ile hastanın sorunu ortadan kalkmış olur. Çene dolgusu, çeneye enjekte yöntemi ile yapılır. Çene dolgusu fiyat olarak pek çok yerde farklılık gösterir. Ancak özel işlemler olduğu için çene dolgusu gibi işlemler için mutlaka bir uzmana başvurmak gerekir.

Estetik Dolgu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Estetik dolgu fiyatları, işlem yapılacak bölgenin özelliklerine göre farklılık gösterir. Belirgin bir kayıp ya da yeniden yapılandırma gibi zor işlemlerde fiyat daha farklı olacaktır. Bu uygulamalar zor oldukları için detaylı araştırmalar sonucunda güvenli ve kaliteli işlemlerdir. Bu noktada Lagoom sizinle!