ESTETİK DOLGU İLE CİLDİN KAYBETTİKLERİ GERİ KAZANDIRILABİLİR

yüz dolgusu

Estetik dolgu, yıllar içinde cildin kaybettiği hyaluronic asit ve kolajen gibi elemanların geri kazanılmasının en etkili yollarından biri olarak kabul edilmektedir. Bunların yanı sıra özellikle yüzde bazı bölgelerin çok daha öne çıkmasını isteyenler estetik dolgu iğnesi seçimi ile farklı bir görünüme kavuşabilmektedir. 

Estetik Dolgu Nedir? Nasıl Yapılır?

Yaşanan yıllar, günlük hayatın olumsuzluklarının özellikle yüz bölgesinde ortaya çıkardığı olumsuzluklardan kurtulmanın yolu olarak estetik dolgunun olduğu gösterilmektedir. Ciltte bulunan ve zaman içinde etkinliği azalan hyaluronic asit ve kolajen beraberinde bazı sorunları da getirmektedir. Hyaluronic asit ciltte su tutma özelliği bakımından canlılığın garantisi, kolajen ise cildin destek maddesi olması bakımından son derece önemlidir. Bu iki element özelliklerini yitirdiğinde ortaya kırışıklıklar ve sarkmalar çıkmaktadır. 

Dolgu iğnesi ile yüz bölgesinde oldukça fazla bölgeye müdahale etmek mümkündür. Dolgu iğnesi genellikle dudak dolgunlaştırılması amacıyla kullanılmaktadır. Ancak, bunun dışında göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi, alındaki çizgilerin ortadan kaldırılması, yüz bölgesinde oluşan aknelerin yarattığı izlerden kurtulmak isteyenler estetik iğnesi kullanmaktadır. 

Estetik dolgu, yüz bölgesi dışında vücudun farklı bölgelerinde de uygulanabilmektedir. Özellikle kadınların tercihi olan bu müdahalelerde göğüsler ve kalçalar yoğunlukludur. 

estetik dolgu

Estetik Dolgu İğnesi Ne Kadar Süre Etkisini Göstermektedir?

Estetik dolgu iğnesi uygulaması 15-30 dakika arasında süren bir işlemdir. Uygulandığı andan itibaren bölgede hacim artışı ve yukarı doğru hareket gözlenmeye başlanacaktır. Son derece kolay bir uygulamanın ardından cildin sus tutma kapasitesi artacak, direnci daha da yükselecektir. Estetik iğnesi ile işlemin ardından hafif şişlik ve kızarıklık görülebilir, bu da son derece normal karşılanmalıdır. 1-2 gün içinde bu olumsuzlukların ortadan kalktığı görülmektedir.

Dolgu iğnesi ile yapılan dolgular yaklaşık olarak 1.5-2 yıl gibi bir süre devam etmektedir. Ancak bu süreçte dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle, operasyon öncesinde ve sonrasında kesinlikle kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Kan sulandırıcı ilaç kullanmayı gerektirecek rahatsızlıkları bulunanlar için bu uygulama tavsiye edilmemektedir. 

Estetik dolgu iğnesi ile dolgu işlemi yaptıranların birkaç gün boyunca ağır sporlardan uzak durmasında yarar olacaktır. Ayrıca, ameliyatsız dolgu yaptıranlar uygulamanın ardından 3-4 gün süreyle sıcak su ile duş alınmaması ve yüz yıkanmaması gerekmektedir. 

Siz de estetik konusunda bilgi almak, kendinize uygun yöntemleri öğrenmek istiyorsanız Lagoom Medikal Estetik ile görüşmenizde yarar olacaktır.