DUDAK DOLGUSU NE KADAR KALICIDIR?

Hyaluronik asit bazlı dudak dolgusu ortalama 12 ila 18 ay arası kalıcılık etkisine sahiptir. Genel olarak bakıldığında dolguların kalıcılığı uygulama bölgesine, hormonal yapıya, kasların durumuna ve birtakım alışkanlıklara bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ancak herkes için eşit olan bir durum vardır ki oda “ilk dolgu daha erken erir ve yenilenen dolguların kalıcılık süresi uzar” noktasıdır. Dudak dolgusu yaptıranlar sonuçtan memnun kaldıkları takdirde bu süre önemini genellikle yitirir çünkü aralıklarla ufak dokunuşlar şeklinde, dolgunun sürekliliğini sağlamak son derece kolaydır. 

DUDAK DOLGUSUNUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Dudak dolgusu kaliteli bir hyaluronik asit bazlı dermal dolgu ile yapıldığında herhangi bir yan etkisi olmaz. Hyaluronik asit, insan sağlığına zararlı olmadığı dermatolojik olarak kabul edilmiş bir materyaldir ve göz çevresi gibi hassas bölgelerde dahi kullanılabilecek, güvenli bir içeriğe sahiptir.

Dudak dolgusu sonrası olası yan etkiler de kısa sürelidir: Dudaklarda şişlik ve ödem oluşabilir.  İğne ile yapılan dolgu uygulamalarında damara denk gelinmişse morarma meydana gelebilir.  Dudaklarda uyuşma, karıncalanma, geçici his kaybı, nadiren de olsa rastladığımız durumlardır. 

DUDAK DOLGUSU SONRASI ÖDEM NASIL GEÇER?

Hyaluronik asit, su tutma özelliği sayesinde dolgu malzemesi olarak kullanılabilmektedir, uygulama sonrası ödem oluşmasının nedeni budur ve sürecin bir parçasıdır. Bol su içerek dolgunun bir an önce oturmasını ve ödemin atılmasına yardımcı olabilirsiniz. 

DUDAK DOLGUSU NE ZAMAN OTURUR?

Dudak dolgusu işleminin oturması için ödemin inmesi gerekir. Ardından dolgu yüz hatları ve mimik ile uyumlu hale gelir. Bu süre yaklaşık olarak 2 hafta gibi bir zaman alır. Aynadaki görüntüye ve yeni dudaklarınızı kullanmaya alışmak da dudak dolgusunun oturduğu hissini destekleyen önemli bir detaydır.

DUDAK DOLGUSU NASIL ERİTİLİR?

Dudak dolgusu geçici dolgu uygulamasıdır ve dolgu uygulamasını tekrar etmediğiniz takdirde belli bir süre sonra erir. Fakat sonuçtan memnun kalmadınız ya da herhangi bir nedenle dolgu hoşunuza gitmediyse, hyaluronidaz enjeksiyonu ile dudak dolgusunu birkaç gün içinde eritmek mümkün. Bunun dışında masaj uygulayarak da eritebilirsiniz.

Lagoom sayfası üzerinden dudak dolgusu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your Comment