CİLT TEMİZLİĞİNDE NEDEN TONİK KULLANMALIYIZ?

Cilt bakımında tonik kullanmanın en önemli nedenlerinden birincisi doğal olarak cildin yaşlanmasını önlemektir. Cilt tipi ve yaş aralığına göre çeşitlilik gösteren tonikler doğru ve düzenli kullanımda oldukça iyi sonuçlar verir. Cilt tipinizi bilmiyorsanız, bir güzellik merkezinden randevu alıp yaptırabileceğiniz bir analiz sonucunda cilt tipinizi öğrenebileceğiniz gibi ; En yakın bir hastaneden cilt hastalıkları uzmanından kolayca yardım alabilirsiniz.

Cilt tipinizi öğrendiğiniz aşamadan sonra, sıra doğru yüz toniği  seçiminde. Doğru yüz toniği için firmamızın ürünlerini incelemelisiniz. Cildin günlük bakımında yüz temizleme toniği oldukça kolay ve sağlıklı bir bakım ürünüdür. Tonik yüz temizleme için kullanılabilecek en pratik yöntemdir. Üstelik sadece cilt temizliği değil, gözenekleri sıkılaştırıcı tonik kullanımı da oldukça favori bir bakım ürünüdür. Tonik özel bir solüsyondur.

Yüz temizleyiciler yüzdeki kiri, yağı ve makyajı çözse de bazı erimeyen maddeler ancak yüz toniği ile temizlenir. Kirli hava, toz, sigara dumanı, stres, yanlış beslenme alışkanlıkları ve makyaj kalıntıları ibi sebepler de cildinizin yapısını olumsuz etkiler. Tonikler cildin nefes almasını sağlayan gözeneklerin açılmasına yol açar. Cildinizin ışıltısını kazanmak için en iyi tonik hangisi diye mutlaka araştırmalısınız. Firmamız en iyi tonik markaları arasında yer almaktadır. Ölü hücre, kir, sabun ve makyaj artıkları ciltteki gözenekleri tıkayarak, ciltteki gözeneklerin genişlemesine neden olur. Bu nedenle firmamız sizin için gözenekleri sıkılaştırıcı tonik ürünü hazırladı. Tonikler ile temizlenen, bakım yapılan bir ciltte gözenekler fark edilir bir biçimde sıkılaşır.

Yaşlanma Durdurulabilir mi?

Cildin yaşlanması fizyolojik ve doğal bir süreçtir. Ancak düzenli olarak kullanacağınız yüz temizleme toniği ile bu süreci yavaşlatıp, yaşlanma etkilerini azaltmak sizin elinizdedir.

Cildimiz dört mevsim bizim en önemli giysimiz. Cildimiz için yapacağımız her yatırım kazançlı çıktığımız bir yatırımdır. Gözenekleri sıkılaştırıcı tonik kullanmamız her ne kadar çok önemli olsada, unutmayalım ki beslenme, sıvı tüketimi, güneşe karşı koruyucu kullanımı ve stresten uzak durmak da bir o kadar önemlidir. Cildimiz genç ve pürüzsüz bir yapıda olsun istiyorsak, hem içerden bir arınma hem dışardan bir arınma sağlamak şart.