Cilt Bakım Serumları En Doğru Şekilde Nasıl Kullanılmalıdır?

Cilt bakım serumları cildin çeşitli problemlerine karşı yoğun bir etki eder ve bu problemler ile savaşır. Son derece etkili bir yöntem olan serum kullanımı cilde ihtiyaç duyduğu bileşenleri sağlayarak gençlik ve canlılık verir. 

Cilt bakım serumları kullanımında en önemli olan nokta elbette düzenli kullanım sağlayabilmektir. Düzenli bir şekilde cilt serumu kullanmak cildin ihtiyacı olan tüm etmenleri cildin almasını ve daha genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Cilt yüzeyinde veya alt katmanlarında birçok sebepten dolayı cilt sorunları yaşanabilir. Cildin kırışması, lekelenmesi, akne problemleri, kızarıklık, hassasiyet, yağlanma, kuruluk, sarkma ve buna benzer daha birçok nedenden dolayı cildinizde cansız bir görünüm meydana gelebilir. 

Cilt serumu kullanımında uygulama öncesi mutlaka cildinizi en derin şekilde arındırmanız gerekir. Cilt serumu sürmeden önce cildinizi varsa makyajdan arındırmanız ve ardından da bir yüz yıkama jeli ya da köpüğü ile yüzünüzü yıkamanız gerekir. Sonraki adım olarak elbette peeling işlemi ile ciltteki ölü derilerden kurtulmanız önemlidir. Peeling gözeneklerinizi açar ve ölü derilerin ciltten atılmasını sağlar. Peeling işleminin ardından bir tonik ile cilde nem kazandırıp gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı oalbilirsiniz. Tüm bu arındırma işleminin ardından cildin ihtiyacına uygun olan bir cilt serumu uygulamanız gerekmektedir. Temiz bir cilde cilt bakım serumları uygulamak, cildin bu cilt serumu ürününü en verimli ve aktif şekilde kullanmasını sağlayacaktır. 

Cilt Serumları Ne İşe Yarar?

Cilt serumları cildin en alt tabakasına kadar nüfuz edebilen ve cildin sorunlarına karşı savaşan ürünlerdir. Konsantre bir yapıya sahip olan cilt serumları genellikle 30 ml miktarında satışa sunulur ve cilt için düzenli kullanımda ortalama 2-3 ay kadar cilde bakım yapmaya fayda sağlar. 

Eğer kırışıklık ve kuruluk problemleriniz varsa hyaluronik asit ve kolajenli cilt bakım serumu kullanabilirsiniz. Öte yandan bu tarz serumlar cilde canlılık, parlaklık, gençlik, daha eşit tonlu bir cilt ve ışıltı da sağlar. Eğer sivilce problemi yaşıyorsanız yağ bazlı değil su bazlı cilt bakım serumları ve kremleri kullanmanızı öneririz. 

Sağlıklı ve genç ciltler 🙂