Cilde Gençlik Kazandıran Yüz Dolgusu Nedir?

Ciltte zamanla oluşan yaşlanma belirtilerine karşı cildinize tazeleyici bir müdahalede bulunmak adına yüz dolgusu tercih edebilirsiniz. Cilt sorunları birçok farklı sebepten dolayı meydana gelebilir. Bu tarz cilt problemlerinize karşın yüz dolgusu kullanmak etkili bir yöntemdir.

Tütün kullanımı, güneşin zararlı ışınları, yaşın ilerlemesi, yerçekiminin vücudumuza olan etkileri, sağlıksız beslenme, ileri yaşlarda üretimi duran kolajen salgısı, hormonel etkenler ve zaman neticesinde ciltte kırışıklık ve sarkma gibi sorunlar açığa çıkar. Sarkma ve kırışıklık için cildin alt dokusunu yüz dolgusu ile doldurarak daha genç bir görünüm elde edilir ve yeni başlayan ince çizgilerin de yerleşmesi önlenir.

Genellikle cerrahi müdahale tercih etmeyen bireylerin yöneldiği yüz dolgusu basit ve hızlı uygulanabilen bir yöntemdir. Yüz dolgusu ciltteki kırışıklıkların giderilmesine, cildin daha dolgun ve sağlıklı görünmesine, yüz hatlarını belirginleştirmeye yarayan güvenli bir yöntemdir. Sarkan cilt dokusunda cerrahi operasyona gerek kalmadan yüz germe amacıyla da kullanılabilen, yanak dolgusu ve yüz hatlarını belirginleştiren elmacık kemiği dolgusu gibi yöntemler son zamanlarda çok daha ilerleyen teknolojik ve verimli yöntemlerdir.

Aşırıya kaçmamak koşulu ile yapılan yüz dolgusu estetik görünümün sağlanmasına, göz altı çukurlarına, cansız cilt görünümüne ve kırışıklıklara iyi gelir. Ayrıca çene ve buruna da şekil vermek amacıyla kullanılabilen yüz dolgusu dudak dolgunlaştırma için de kullanılabilir.

İdeal Yüz Dolgusu Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı ve ideal bir yüz dolgusu öncelikle alerji riski taşımamalı ve cildinize zarar vermemelidir. Yüz dolgusu yapıldıktan sonra farklı bölgelere taşınmamalı ve yer değişimi meydana gelmemelidir. Ayrıca yüz dolgusu için en önemli bir diğer faktör ise partikül oluşumu yaşanmamalıdır. Fazla şişliğe neden olan ve aynı zamanda da enfeksiyona sebebiyet verebilen yüz dolgusu ürünlerinden kesinlikle kaçınılması sağlık açısından çok önemlidir.

İdeal ve doğru bir yüz dolgusu uygulama esnasında acı vermemeli ve aşırı derece bir şişliğe de sebep olmamalıdır. Kansere sebep olabilecek ajan veya kimyasal bileşenler içermeyen yüz dolgusu ürünleri kullanılmalı ve mutlaka güvenilir kişiler tarafından profesyonel ortamlarda hijyen koşullarına uygun şekilde uygulanmalıdır.