Ameliyatsız burun estetiği, cerrahi operasyon geçirmek istemeyen ancak burun şeklinden memnun olmayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Uygulama sonrası cerrahi müdahalelerde olduğu gibi iyileşme süresi uzun olmamaktadır. Ameliyatsız burun estetiği,  pratik bir şekilde burundaki şekil bozukluklarını gidermeyi amaçlar. Burun kontürü, burundaki girinti ve çıkıntılar için burun dolgusu tercih edilir. Burun dolgusu, burun kemiği çıkıntısı ya da burun ucu düşüklüğü gibi estetik görünümü büyük ölçüde farklılaştıran noktaları küçük dokunuşlarla düzeltmeyi hedefler. Cerrahi olarak yapılan burun operasyonlarının ön izlemesi olarak düşünülebilmektedir. Şekil bozukluğu olan bölgeye gerekli oranda dolgu maddesi enjekte edilerek büyük ve daha güzel farklılıklar yakalamak mümkün olmaktadır.

Cerrahi olmayan rinoplasti, aynı zamanda burun estetiğinden sonra ortaya çıkan şekil bozukluklarını da giderir. Böylece tekrar ameliyat olmak yerine dolgu işlemi ile burun estetiği sonrasındaki problemlerinizden pratik ve konforlu bir şekilde kurtulabilirsiniz. Cerrahi işlemlere alternatif olarak yapılan burun dolgusu işlemlerinde iyileşme süresi bulunmadığı için yeterli zamanı olmayan kişiler için son derece avantajlı bir işlemdir.

Ameliyatsız burun dolgusu, burun kontürünü düzeltir ve burundaki asimetri sorunlarını tedavi eder. Yamuk burun, geniş burun kanadı veya burun kemerinde ki sorunlar burun dolgusu ile geçici olarak ortadan kaldırılır. Burun dolgusu işlemleri yüzün diğer bölümlerinde yapılan dolgu işlemlerine göre daha uzun kalıcılığa sahiptir. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerin erime oranı,  yapılan mimiklerin fazlalığı ile doğru orantılıdır. Burun hareketsiz bir organ olduğu için, diğer enjekte edilen yüz dolgularına  göre kalıcılığı daha uzun olmaktadır. Tüm cilt tiplerinde ve farklı burun anatomisine sahip kişilerde rahatlıkla kullanılabilir. Çok yönlü tekniğe sahip olması ve avantajlarının oldukça fazla olmasından dolayı hemen hemen herkes tarafından sıklıkla uygulanan pratik bir işlemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumunuz